Čekaj, pivo se kuva? Gde mogu da se informišem?
#17694 od Stive_O
03 Dec 2019 21:19
Znam da ima vec par tema u vezi ovog ali obzirom da su od pre 3-4 godine i da Star san (koji se više ne uvozi zbog zabrane) naveden kao najbolje rešenje i za dezinfekciju flaša i fermentatora kao i ostatak opreme interesuje me koje su vaše preporuke. Vidim da se asepsol preporučuje za dezinfekciju površina i spoljašnjih delova oprema ali me interesuje koje bi bilo najbolje i najekonomičnije rešenje za delove opreme koji dolaze u kontakt sa pivom? I poslednje u nizu dezinfekcija pre flaširanja koja je preporuka tu, konkretno bih isprao tim sredstvom i odmah nasuo pivo da ne moram da čekam da se suše flaše ako je to moguce i naravno da nema posledica po pivo ? :laganica:
#17696 od SVR
04 Dec 2019 02:33
kakve zabrane?
#17699 od Stive_O
04 Dec 2019 15:52
SVR je napisao:kakve zabrane?

Mislim da sam negde pročitao da evropska unija ne dozvoljava uvoz valjda zbog sastava tako nesto neka glupost.
#17702 od Stive_O
04 Dec 2019 18:59
Radovan je napisao:https://www.brouwland.com/en/our-products/winemaking/stabilising-and-cleaning/cleaning-products/d/chemipro-san-1-l-2

Dobro je ovo, samo sam ja više mislio nešto što može kod nas da se nabavi.
#17704 od Radovan
06 Dec 2019 11:14
Vinobran možeš da nabaviš na svakom ćošku.Pogledaj malo forum bilo je već priče o tome.