Lonci, fermentori, merni instrumenti i ostala oprema.
#3171 od civi
03 Dec 2014 10:12
Kao što svi dobro znamo da hmelj gubi svoje karakteristike kada stoji na vazduhu i van zamrzivača, a pritom mnogi smo naručili veće količine koje bi trebalo da potraju, evo načina kako da ih sačuvamo svežim bar neko vreme.
Ovo je jeftinija varijanta vakum posuda, ovo je ustvari kopija cepter vakumskih posuda gde je u pitanju ručna pumpica za vakumiranje umesto el. usisivača a posude su od jako kvalitetne plastike umesto original staklenih. Sve u svemu jako dobra zamena i na duži peiod isplativija od vakum pumpe i potrošnih kesa za vakumiranje.
Na prvoj slici se vidi ručna pumpa i nekoliko posuda različitih veličina, a sa desne strane ne vidi se cela cena za kese koje koštaju približno 800 din 30 kom koliko i jedna posuda koja ima neograničen rok upotrebe (dok je ne razbijete).
Na drugoj slici je jedna od većih posuda slikana bez original ambalaže čisto radi prikazivanja.
Na trećoj je original upakovana kutija od 0,5 l , koja bi trebala da bude dovoljna za nekih 300-400 grama.

Možda su ove kutije malo kabaste ali su kvalitetne i praktične.

Slika
Slika
Slika
#3175 od civi
03 Dec 2014 10:42
Za pismene piše na prvoj slici, opet si preterao sinoć :ojha:

Taperver nije pravo rešenje mada je bolje i to nego ništa
#3178 od SVR
03 Dec 2014 12:16
Dobra stvar, ali primenjiva mozda za pelet.
U ovu od 0.8 moze da stane 1kg peleta.
Sisarke zauzimaju 2x vise mesta od peleta , pa mislim da bi u tu 0.8l stalo mozda 1/2 kg, ali sigurno ne bi 1kg sisarki.
Treba znaci vise posuda, dobro za one koji su uzeli po 1/2 kg :D
Bio sam u kontaktu sa firmom koja je usluzno merila i vakumirala robu.
10din kosta vakumiranje po kesi (sa vasom kesom -kesa jos 15-20din) pa ako pakujes po 100gr to izadje isto dosta.
Iako su ove vakum kutije skupa investicija , ima racunice.
#3180 od civi
03 Dec 2014 12:43
Postoje i veće posude od 1, 3, 4,5l tako da možeš da se iskombinuješ, cak ima da se kupi i el. vakum za ove posude ali ja pričam o ovde o ekonomskoj varijanti.